Nişantaşı Masöz bayanlar

Masaj yapan Masöz profili

Masaj teknikleri içerisindeki en temel bilgilerden biri de öfloraj (sıvazlama) adı verilen yöntemlerdir. Klasik masaj olarak da bilinen bu teknikte, önemli olan nokta deri üzerine yapılan küçük ve dairesel dokunuşlardır. Yüzeysel olarak yapılan ve bu aşamada bilgi gerektiren bu tür, bütün avuç içi ile ve az basınç ile gerçekleştirilir. Bu masaj türünde parmaklar her zaman bitişiktir. Ayrıca baş parmak, uygulama yapılan bölgenin büyüklüğüne göre yerleştirme yapılarak kullanılır.

Vücut yüzeyine tam hakim olma bu masaj türünde önemlidir. Bu tekniğin uygulanması aslında çok kolay değildir. Amaçlanan rahatlama ve gevşemenin sağlanabilmesi için masözün bu yöntemi çok iyi bilmesi gerekir. Doğru uygulamanın yapılması durumunda kaslar önemli oranda gevşer. Çeşitli kas ağrıları, romatizma, gerilme, tutulma, spazm gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Derin Öfloraj Nedir?

Öfloraj (sıvazlama) aynı zamanda derinleşmesine de yapılır. Yüzeysel ve derin olarak ikiye ayrılan bu masaj tekniğinde bu mekanik ve refleksif etkiler kullanılır. Kan dolaşımının hızlandırılması ile birlikte doku bezlerinin harekete geçmesi sağlanır. Ellerin ve sıvazlama esnasındaki geri dönüşlerin mutlaka kontrollü hareketlerle yapılması gerekiyor. Yüzeye eşit olarak dağıtılan ve geliştirilen masaj yöntemleri sayesinde mental ve fiziksel açıdan rahatlama sağlanmaktadır. Kol ve bacak başta olmak üzere boyun, bel, sırt ayak bölgelerine bu masaj uygulanabilir. Hareket hızı her zaman istikrarlı olmalı ve ritmik olarak devam etmelidir.

Yorum Yap