İstanbul’da Spa – Masaj ve Havuz Hizmeti

Masaj yapan Masöz profili

İstanbul’da spa ve havuz hizmeti hizmetleri ile dinlenirken şifa bulmak da mümkün olabiliyor. Spa sudan gelen şifa anlamına gelen Eski günümüze kadar gelerek şifa dağıtan merkezlerde hizmet sunuluyor.

Spa’nın içeriğinde masaj, havuz, sauna, jakuzi, hamam gibi farklı alanlar da bulunuyor. Spa merkezleri müşterilerini rahat ettirme odaklı olarak hizmet veriyorlar. Bu yüzden bir spa merkezine ilk girişinizden itibaren müzik, kokular ve ışıklandırma anlamında rahatlama söz konusu oluyor.

Spa Türleri

Spa türleri arasında hem sağlık hem de stresin getirdiği yükleri atma anlamında pek çok uygulama yapılabiliyor. Sağlık çalışanlarının çeşitli fiziksel rahatsızlıklar için uyguladığı pek çok spa çeşidi medikal spa olarak biliniyor. Bu spa ile bel veya kas ile ilgili rahatsızlıkların iyileştirilmesi hedefleniyor.

Termal spa ile de doğal sıcak sulara sahip olan termal oteller hizmet veriyor. Bu otellerde hem masaj hem de su ile terapi uygulamaları yapılabiliyor.

Turizm alanına giren spa da ise hem medikal hem de termal özellikler bulunabiliyor. Tatilinizin bir parçası olarak bu spa etkinliklerinden yararlanabiliyorsunuz. Bu anlamda hem şifa bulurken hem de yılın stresini masaj ve diğer uygulamalar ile atmak da mümkün olabiliyor.

Spa Masajı Çeşitleri

Spa masajı çeşitleri pek çok uzak doğu ve Avrupa kökenli masaj çeşitlerimi barındırıyor. Uzmanlar tarafından uygulanması gereken bu masaj çeşitleri arasında en popüler olanları ise İsveç masajı ve Tai masajı. İki masaj da vücudun belirli bölgelerine yapılan basınç ile kapanmış bazı chi noktalarını açmaya yönelik olarak yapılıyor.

Spa masaj çeşitleri arasında tabi ki bu iki masaj dışında Abhyanga, Shiroabhyanga, Shirodhara, Shiatsu, İsveç masajı, Thalasso ve Fango gibi çeşitler de bulunuyor. Bütün bu masajların farklı alanlara iyi geldiği fakat en önemlisi de sağlıklı bir beden için uygulandığı biliniyor.

Thalasso, spa pratikleri içinde deniz suyu kullanımı söz konusu. Deniz suyunun muhteviyatında bulunan minerallerin insan sağlığı için iyi olduğu bilinen bir gerçek. Buradan yola çıkarak deniz suyu ile yapılan terapi çeşitleri uygulanıyor.

Fango ise şifalı olduğu ve insan vücuduna yararlı pek çok minerali barındıran bir çamur ile yapılan masaj pratiklerini içeriyor. Bu masaj ile de kan dolaşımı hızlandırılarak pek çok sağlık sorunu ile savaş ön planda oluyor.

Spa Merkezleri

İstanbul’da spa ve havuz hizmeti ile bütün bu söz konusu hizmetleri alabileceğiniz gibi aynı zamanda stres kaynaklı pek çok sorundan da kurtulmanız mümkün olabiliyor. Spa merkezlerinden yararlanmak için randevu almak gerekiyor. Havuz ve jakuzu gibi aktiviteler için kişisel mayonuzun yanınızda olması istenebiliyor. Diğer ihtiyaçlarınız ise merkez tarafından karşılanıyor. Hizmetlerin hepsi de stresi azaltmak ve dingin bir zaman geçirmek için veriliyor.

Yorum Yap