İstanbul Masaj

Masaj yapan Masöz profili

Bali Masajı Nedir? Nasıl Yapılır?
Bali masajı Endonezya’nın Bali bölgesine özgü bir masaj olmakla birlikte adını da buradan almaktadır.

Bali Masajı Nedir?
Bali masajı Endonezya’nın Bali bölgesine özgü bir masaj çeşididir. Bali masajı fazla baskı uygulanmadan yumuşak ve dairesel hareketler gösterilen bir masaj türüdür. Stresten uzaklaşmak isteyen ve hassas vücutlu insanlar için Bali masajı uygundur. Bali masajında vücudun enerji noktaları üzerine baskılar yapılır, yumuşak vuruşlar yapılır ve gerinme hareketleri ile kaslardaki gerginlik alınır. Rahatlatıcı ve dengeleyici özelliği vardır. Vücutta enerji seviyesi dengelenir ve yükselir. Tüm vücutta ve zihinde hoş bir rahatlama sağlanır. Kullanılan yağlarla birlikte kan akışı canlanır, kaslarda gevşeme meydana gelir ve cilt canlı bir görünüm kazanır.

Bali Masajı Nasıl Yapılır?
Geleneksel olarak uygulanan bu masajdan önce rahatlatıcı etkisi olan bazı bitki çayları ikram edilir. Bitki çayları ile sindirim sisteminiz de rahatlar. Daha sonrasında size yağ çeşitleri sunulur ve bir seçim yapmanız istenir. Ve bu şekilde Bali masajı uygulamasına geçmiş olursunuz.
Bali masajına özel masaj yağlarının güzel kokusu ile rahatlamaya başlarsınız ve bayan masöz uygulaması ayaktan başlanır. Bunun sebebi ise vücudun sinir uçlarının ayaklarda toplanmasıdır ve sinir uçlarına baskı uygulanır. Bali masajında ise kollar ve ayaklardaki kaslara odaklanılır. Yumuşak hareketlerle ovalanarak kan akışınızın canlanması ve kaslarınızın gevşemesi sağlanır. Bitki özlü yağların, masaj dokunuşlarının ve bitki çayının etkisiyle stresiniz ve yorgunluğunuz alınır, yerini rahatlamaya ve gevşemeye bırakır. Böylelikle masajdan sonra daha canlı ve daha dinç bir vücuda sahip olursunuz.

Yorum Yap