İSTANBUL BALİ MASAJI TECRÜBELİ MASAJ UZMANI

Masaj yapan Masöz profili

BALİ MASAJI

Yoğun bir tempoyla geçen bir haftanın sonunda her birey elbette rahatlamak ve gevşemek ister. Vücudun ve ruhun rahatlaması için vazgeçilmez seçeneklerden bir tanesi olan masaj, bu yoğun geçen haftanın sonunda hiç kimsenin hayır diyemeyeceği bir kültürdür. Nihayetinde herkes, ruhsal ve fiziksel olarak gevşemek için maharetli ellerin sergilediği bir masaja ihtiyaç duyabilir.

Bali Masaj Kültürü

Masaj kültürü dünyanın hemen her bölgesinde gelişmiştir fakat bazı bölgelerde masaj bir yaşam biçimi olarak da görülmekte, bazı bölgeler de çeşitli masajların doğum yeri olarak bilinmektedir. Bu bölgelerden biri de Bali’dir. En çok tercih edilen masajlar arasında yaygın olarak görülebilecek bir masaj türü olarak Bali masajı adını, Endonezya’nın Bali Adası’ndan almıştır.

Bali masajı da diğer birçok masaj gibi kan dolaşımının hızlandırılması ve kas gerginliklerinin azaltılması sayesinde vücudun rahatlamasını ve gevşemesini temel alır fakat Bali masajında, yine diğer birçok masajdan farklı olarak, ayaklardan başlanmaktadır. Vücudun her yerine güçlü hareketler ile uygulanmakta olan Bali masajı, orta şiddetli darbeler ve basınçlar aracılığıyla yüzeysel kas tabakalarına ve altlarına etki eder. Bali masajı pek çok çeşide ayrılmaktadır fakat en sık karşılaşılan çeşitleri LulurRoyal ve egzotik Bali masajıdır.

Bali Masaj Teknikleri

Bali masajında bitki özlü yağlar kullanılmaktadır. Bu yağların yanı sıra Bali’ye özgü kurutulmuş pek çok çeşit bitki, taze meyve ve yine volkanik bir ada olan Bali’nin volkanik taşları kullanılmaktadır. Lavanta, ananas, hindistan cevizi, çam en çok kullanılan bitki ve meyveler arasında yer almaktadır. Bali masajında ayrıca kırmızıbiber ve yaban zencefili karışımından meydana gelen özel bir yağ da kullanılmaktadır. Bu yağ karışımı vücudun ısısını artırmakta ve kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

Bali masajını, diğer pek çok masaj çeşidini de bulabileceğiniz, kaliteli ve güvenilir masaj salonlarında yaptırabilirsiniz.

Bu kadar açıklama sonrasında sizlerde istanbul masaj ve mutluluğu ile huzuru bulabilmeniz için tavsiye edebileceğim müzik tarzı illaki var ve inanın buna istanbul masöz bayanların sihirli dokunuşları ile bu müzikler eşliğinde alacağınız ve hissedebileceğiniz onlarca huzur ve mutluluk yatmakta.

Yorum Yap