Evde Masaj Hizmeti Veren Masaj Salonları

Masaj yapan Masöz profili

Dünyanın her yerinde yüzyıllardır masaj yaptırmak bireylerin rahatlaması için yapılan uygulamalardan biridir. Zaman geçtikçe değişen ve gelişen masaj sektörü farklılaşarak özel aroma içerikli ve rahatlatan yağlar eklenmiştir. Bu şekilde ruhsal ve bedensel olarak büyük rahatlama sağlanmaktadır.

Masaj yaptırma işlemi birkaç yıl önce biraz pahalı bir ihtiyaç iken günümüzden birçok yeni salon ve farklı fiyatlar yer almaktadır. Konuma, çalışanların tecrübesine göre masaj fiyatları farklılık göstermektedir. Masaj salonu, güzellik salonu, otelleri sıpa bölümleri ve artık birçok hamam hizmeti veren mekanda masaj yaptırılmaktadır. Aynı zamanda evde masaj hizmeti veren masaj salonları da günümüzde faaliyet göstermektedir.

Masaj Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masaj vücudun el hareketleri ve özel yağlar ile rahatlatılmasıdır. Profesyonel bir uzman tarafından, uygun sağlık koşullarının mevcut olduğu mekanlarda yaptırılmalıdır. Bununla beraber mesaj yaptırmadan dikkat edilmesi gerekenler,

-Masaj salonunun hijyen koşullarına,

-Kullanılacak masaj yağlarının içeriği,

-Masaj sırasında kullanılan sedye ya da koltuğun uygunluğu,

-Masaj yaptırmak ile ilgili rahatsızlığınızın olup olmamasına,

-Kullanılan ürünlerin Sağlık Bakanlığı onaylı olup olmamasına,

-Uygulamayı yapacak personelin tecrübesine ve konuda eğitimli olmasına,

Şeklinde sıralanmaktadır. Birçok farklı mekanın faaliyet gösterdiği sektörde kaliteden çok düşük olduğu yerler de mevcuttur.

Masaj Nedir? Tarihi

Masaj Özellikle dünyada doğu ülkelerinde yüzyıllar önceden kullanılmaya başlanan bir vücut rahatlatma yöntemidir. M.Ö 3000 li yıllara kadar uzanan bir tarihi vardır. Çin ve Hindistan tarihte masaj uygulamasının görüldüğü ülkelerdir. Massein adı ile ise Yunan tarihinde masajda söz edilmektedir.

Küçük ya da büyük el hareketleri ile ovma, yağlar ile belirli bir bölge ya da vücudunun tamamının rahatlatılmasıdır. Öte yandan birçok ağrılı rahatsızlığın söz konusu etkilerini de geçiren bir yöntemdir.

Yorum Yap