El Masajı İle Rahatlayın

Masaj yapan Masöz profili

Kendinize El Masajı Yapın
El masajını kendiniz de yapabilirsiniz. Ev ortamınızda kolayca üstelik. Herhangi bir masaj salonu gerekliliği olmadan el masajı ile rahatlamak mümkün.
Sefaköy masaj salonu arayan bir kişi, eğer istediği zamana randevu alamazsa, eve geldiğinde en azından kendine el masajı yaparak rahatlama yoluna gidebilir.
İstanbul masaj salonu uygulamaları elbette basit bir el masajından çok daha kapsamlıdır elbette. Ancak el masajı da rahatlamanıza yardımcı olacağı için güzel bir alternatif olarak akıllarda tutulabilir.
Nasıl Yapılır?
Bir elinizin parmakları ile diğer elinizin avuç içine bastırarak masaj uygulaması yapabilirsiniz. Örneğin parmaklarınız ile avuç içinize saat yönünde sıvazlamalar yapın. Çevresindeki bölgeye de orta şiddette basınç uygulayın. Bununla birlikte, baş parmağınızın uç bölgesi ile, diğer elinizin baş parmağının köküne baskı uygularsanız, buradaki kasları da rahatlatmış olursunuz.
Peki başka neler yapılabilir? Gelin birlikte inceleyelim:
Bu masaj oldukça kolay öğrenilebilinir. Dolayısıyla hızlı ve kolay rahatlama sağlanabilir.
Öncelikle, sağlıklı hissetmek için önce sakinleştirici bir banyo yapın. Ardından kaslarınız sakinleştikten sonra el masajınıza başlayabilirsiniz.
Bu masajlarda bitkisel yağlar kullanılabilir. Özellikle evde kolay bulunabilen zeytinyağı, bunun yanı sıra avokado yağı gibi malzemeler tercih edilebilir. Birkaç damla yeterli olacaktır. Burada ana hareket bir elin parmaklarının diğer elin avuç içine uygulayacağı dairesel hareketler olacaktır. Bir de avucun arkasına basınç uygulanabilecektir. Benzer hareketler bileklere ve parmaklara da yapılabilir.
Parmaklarınızı çekerek de masaj yapabilirsiniz. Bir diğer tavsiye de bu işlemi gün içinde tekralayarak parmakların rahatlamasına fırsat vermek olacaktır.
Balsam kullanarak da ellerinizi rahatlatabilirsiniz.
Dinginlik için Masaj Şart
Ellerinize uyguladığınız birkaç hareket ile bile rahatlamanız mümkün. Ancak elbette en büyük etki tam anlamıyla gerçek bir masaj deneyimi yaşayarak sağlanır. Salonumuza gelip uyguladığımız masajlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ellerinizdeki rahatlamanın tüm vücudunuza yayıldığını düşünün. Bu nasıl güzel bir deneyim olacaktır. Üstelik uzman ellerin gerçekleştirdiği uygulamalar ile hem fiziksel hem de ruhsal olarak inanılmaz ölçüde rahatlayacak, kaslarınızın ve sinirlerinizin gevşediğini hissedeceksiniz. Bu dayanılmaz deneyim için bizimle iletişime geçin.

Yorum Yap