BEYLİKDÜZÜ MASAJ SEANSI

Masaj yapan Masöz profili

Selülitlerinizden Doğru Masaj İle Kurtulun

Son yıllarda sıkça adından söz ettiren ve kadınların özellikle yaz aylarında korkulu rüyası haline gelen selülitaslında biriken fazla yağ dokularıdır. Genelde erişkinlerde özellikle de menopoz sonrasında kendini gösteren bir hormonal sorundur. Selülitin kadınlarda daha çok görülme sebebi ise östrojen hormonunun kadınlarda olmasıdır. Selülit en çok bacakların üst kısımlarında, kalçada, göbek ve kollarda görülür ki zaten kadınlar da yağ birikmesi en çok bu bölgelerde olur. Selülit de zaten vücutta biriken fazla yağ dokularıyla oluşan doğal bir süreçtir.

Selülitlerden Kurtulma

Selülitin oluşmasındaki en büyük etken etkenlerden biri dengesiz beslenmedir. Dengesiz beslenmenin yanında yeterli su da tüketilmiyorsa selüliti hayatınıza davet etmişsiniz demektir. Beslenmenize dikkat ederek, stresten uzak ve hareketli bir yaşam düzeniyle selüliti durdurma imkanı vardır.

Peki ilerlemiş ve kötü görüntü oluşturmuş selülitten nasıl kurtulabiliriz ya da kurtulmak mümkün müdür? Bunun için kullanılabilecek birçok krem vardır fakat etkileri pek de kanıtlanmış değildir. Belki ufak faydaları vardır ama yeterli gelmeyecektir. Selülitle mücadelede en etkili araç ise masajdır. Kalçanızdan başlayıp aşağı doğru ellerinizle daireler çizerek inebilir derinizi sıkıştırarak bazı noktalara baskı uygulayabilirsiniz. Masajı yaparken bitkisel yağlardan da yararlanabilirsiniz.

Bu sorunda kurtulabilmek için öncelikle kan dolaşımını harekete geçirip hücrelerin oksijenle dolmasını sağlamak ve böylece yağların parçalanmasına yardımcı olmak gerekir. Bunu da başarmanın en etkili yolu doğru bir selülit masajıdır. Masaj kan dolaşımınızı düzenleyecek bacaklardaki dolaşımın düzenli olması ve oksijen taşınması sonucu selülitleriniz ile yavaş yavaş vedalaşacaksınız. Masaj yaparken doğru teknik kullanılması önemlidir. Bu da belli bölgelere odaklanarak ve baskı uygulayarak yapılmalıdır.

Avcılar ve Beylikdüzü masaj salonlarında kendinizi uzman ellerine bırakıp selülitlerinizden kısa zamanda kurtulabilirsiniz.

Ayrıca alttaki vereceğim masaj müzikleri ile’de hem masajınızı yaparak hem de ruhunuzu dinlendirerek fazlası ile gevşeyebilir o anın haz ve rahatlığın verdiği huzuru çok daha derinlerden hissebileceksiniz. İstanbul masaj salonları ile sizler ‘de özel anlar yaşayıp masöz bayanların sizlere uyguladığı aynı zamanda isteğinize göre istanbul masör lerinde bulundugu sertifikalı uzman kişilerce istenilen tarzda çakralarınızın yani sinir sistemlerinizin açılmasında yardımcı olacak kadrolar bildikleri bütün masaj çeşitleri ile sizleri ağırlamayı beklemekte.